Pomysły na prezenty dla inżyniera…

… i generalnie osoby z branży CNC. Święta za pasem. Szalik to miły gest, ale dostaję jakiś na święta już od kilku lat. W związku z tym podrzucam parę propozycji książkowych…

… na początek tych bardziej oczywistych, jak:

Bardzo dobra pozycja, wszystko zebrane w jednej książce, szczerze polecam. Dla początkujących, zaawansowanych, uczniów, studentów i pracujących w branży.

 

Ta i inne książki tego autora. Polecam wpisać w Google nazwisko i wybierać. Podobnie, jak „Podstawy projektowania procesów technologicznych” Mieczysława Felda czy „Obsługa i programowanie obrabiarek CNC” W. Habrata. Na studiach po prostu niecenione – inżynierowie zwykle już to mają.

 

Teraz trochę bardziej „na luzie”, bo nie samym G-kodem programista żyje. Coś dla wielbicieli matematyki i świata liczb – trochę przypomnienia, trochę ciekawostek i oczywiście wszystko podane w formie luźniejszej niż na studiach.

 

 

Fizyka, otaczający nas świat i wszechświat – o tym ostatnimi czasy książki stały się niezwykle popularne, tak więc wybór jest duży, a autorzy obiecują, że do czytania nie potrzebujemy doktoratu.

Dokładne recenzje wszystkich przedstawionych tu książek można znaleźć na internecie, nie wszystkie mam, ale chętnie zobaczę pod choinką zamiast kolejnego szalika.

P.S. Przestawienie powyższych książek NIE JEST wynikiem współpracy z żadnym z wydawnictw. Wybory dokonane są na podstawie prywatnych preferencji autora tekstu i obserwacji nowości wydawniczych z ostatnich miesięcy.