Seminarium „SYNERGIA NAUKI I PRZEMYSŁU” w Chełmie czyli o edukacji słów kilka

 logo synergia

W dniach 8-10.09.2015 w Chełmie w PWSZ odbyło się seminarium na temat „SYNERGIA NAUKI I PRZEMYSŁU w zakresie procesu kształcenia programistów i operatorów obrabiarek sterowanych numerycznie CNC”.

Znane firmy jak Sandvik, Kuka, DMG Mori, Siemens, Heidenhein, Erowa, Delcam i wiele innych, prezentowały swoje najnowsze osiągnięcia. w dziedzinach – maszyny CNC, robotyka, narzędzia skrawające czy oprogramowanie. Jednak oprócz nowości technicznych, w praktycznie wszystkich wykładach przewijał się temat braku kształcenia praktycznego w Polsce i braku kontaktu młodzieży uczącej się z przemysłem oraz jak można by rozwiązać ten problem.

Wspaniale, że są uczelnie oraz przede wszystkim wykładowcy, którzy chcą podejmować ten trudny temat i próbują mu zaradzić. Wspaniale, że są organizowane wydarzenia takie, jak miniona „Synergia”.

Serdecznie gratuluję wszystkim inicjatorom świetnie zorganizowanego seminarium i dążenia do zmiany czegoś na lepsze w naszym systemie kształcenia. Dla za interesowanych link do strony wydarzenia TUTAJ.

SynergiaChelm 002Prezentacja firmy KUKA.

SynergiaChelm 001SynergiaChelm 017Wspólna prezentacja firmy DMG Mori i SANDVIK Coromant – frezowanie trochoidalne.

SynergiaChelm 016SynergiaChelm 012Obróbka na centrum LASERTEC 65 firmy DMG Mori

SynergiaChelm 007SynergiaChelm 005