Złota polska jesień… przemysłowa – relacja z targów STOM 2021

To już druga edycja targów STOM jako Przemysłowej Jesieni. Data dość dogodna, bo wszyscy zdążyli już wrócić do codzienności po sezonie urlopowym i rozpoczęciu roku szkolnego. Wciąż jeszcze jest czas znaleźć na targach oferty dla inwestycji w firmach jak i rozejrzeć się za przyszłorocznymi. Tak wiec jest to dobry termin dla podtrzymania kontaktów jak i znalezienia nowych klientów.

W dniach 19-21.10 swoją ofertę prezentowały firmy z branży obróbki skrawaniem, laserowej, gięcia, spawania, druku i skanowania 3D czy metrologii. Wszystko to okraszone możliwością automatyzacji w każdej z tych dziedzin, dlatego roboty można było zaobserwować przy ogromnej liczbie stanowisk targowych.

Od razu można było zauważyć znacznie większą liczbę wystawców jak i zwiedzających w porównaniu z zeszłym rokiem. Moje wrażenie potwierdziły rozmowy z wystawcami – szczególnie środa była dniem, kiedy targi przyciągnęły tłumy. Ja na pewno uważam moją wizytę na STOMie za udaną. Myślę, że Targi Kielce wyszły z tej ciężkiej sytuacji pandemicznej obronną ręką i spełniły oczekiwania zarówno wystawców jak i odwiedzających. Już się nie mogę doczekać STOMu 2022, a teraz zapraszam na krótką tegoroczną fotorelację

Obróbka skrawaniem i roboty

Kompleksowe rozwiązanie na stoisku DEMATEC – tokarka LYNX i cobot firmy Doosan
Robot współpracujący na stoisku Fanuc…
i robot przemysłowy. Jest w czym wybierać.
Nie tylko CNC

Lasery i gięcie

Mazak prezentuje lasery i maszyny CNC
Może mały gadżet z lasera KIMLA na pamiątkę

Druk 3D, skanowanie i pomiary

Jakość wydruku 3D robi wrażenie
Co wyprodukujesz, musisz też pomierzyć – oferta ZEISS

Nie samą obróbką człowiek żyje…

Obowiązkowa prasówka do kawy zabrana 😉
Artykuł powstał w ramach partnerstwa z Targami Kielce – już teraz zapraszamy na kolejną edycję STOMu w 2022 roku