STOM 2020 – wiosna dla przemysłu już tej jesieni

Już we wrześniu w Kielcach na terenie Targów Kielce odbędzie się kolejna edycja STOMu. Zeszłoroczna edycja zarejestrowała kolejny rekord jeżeli chodzi o liczbę zwiedzających, co pokazuje rosnące znaczenie tego wydarzenia i wzrost zainteresowania. Jedne z największych i najważniejszych targów w Europie Środkowo-Wschodniej, gdzie wystawcy, współwystawcy i firmy były reprezentowane z 30 krajów całego świata.

W dobrym miejscu i w dobrym czasie

To co wydarzyło się wiosną 2020 zaskoczyło wszystkich. Zmieniło też nas, firmy i relacje biznesowe. Świat musiał się przestawić na bardziej „online”. Kto miał możliwość przerzucił się na pracę zdalną, spotkania zmieniły się na „calle”. Jednak wszystkim powoli zaczęło brakować kontaktów z „prawdziwym” człowiekiem. A nie wszystko jest też możliwe do wykonania wirtualnie. Szykując się do nowych inwestycji i próbując rozeznać w nowinkach w branży internet i popularne od czasów COVIDowych webinary są nieocenionym źródłem wiedzy. Jednak uważam, że w późniejszych etapach nic nie zastąpi całkowicie spotkania z przedstawicielem drugiej firmy i zobaczeniem maszyny (oczywiście najlepiej pracującej) na własne oczy. Możliwość przeprowadzenia testów i omówienie własnych wątpliwości, a najlepiej jeszcze zebranie alternatywnych ofert w różnych firmach – taką możliwość dają nam targi branżowe. I właśnie we wrześniu mają się odbyć pierwsze duże targi związane z branżą produkcyjną. Chociaż wiele targów przerzuciło się na showroomy i webinary online lub na bardzo odległe terminy – Targi Kielce dają nam możliwość osobiście przyjrzeć się swoim przyszłym inwestycjom.

Co nas czeka…

Innowacje, premiery, ekspozycje, pokazy i technologie – wszystko to znajdziemy na STOM 2020. A ponieważ targi te są wielowymiarowym wydarzeniem, skupiającym rozwiązania i producentów, z różnych gałęzi przemysłu to podczas jednego wydarzenia możemy poszukać rozwiązań oraz nowości z wielu interesujących nas tematów.

Pod hasłem STOM 2020 zgromadzono na terenie targów kategorie:

STOM-TOOL – narzędzia, maszyny i technologie do obróbki metalu
STOM-BLECH & CUTTING – technologie do składowania, cięcia, gięcia oraz obróbki blach, rur i profili
STOM-LASER – technologie laserowe
STOM-ROBOTICS – roboty przemysłowe
SPAWALNICTWO – maszyny, urządzenia, osprzęt spawalniczy, roboty i linie technologiczne
WIRTOPROCESY – wirtualizacja procesów, wszystko związane z projektowaniem i tworzeniem prototypów, jak skanowanie 3D czy projektowanie komputerowe
STOM-FIX – Targi Technologii i Komponentów Łącznych i Mocujących
FLUID POWER – XIII Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań
EXPO-SURFACE – XI Targi Technologii Antykorozyjnych oraz Ochrony Powierzchni
TeiA – elektronika i automatyka
DNI DRUKU 3D

Warto się przygotować

Duża powierzchnia targowa, liczni wystawcy… Osobiście wolę najpierw załatwić wszystkie ważne dla mnie tematy, a dopiero potem włóczyć się oglądając wystawy. Aby dobrze spożytkować czas warto zajrzeć na stronę wydarzenia TUTAJ. Jej nowa odsłona pozwoli nam zaplanować swój pobyt. Po rejestracji i zalogowaniu do konta mamy dostępny planer targowy.

Co się zmieniło w związku z pandemią

Targi Kielce wydały oficjalny komunikat dotyczący bezpieczeństwa na wydarzeniu. Wszystkie informacje opublikowaliśmy TUTAJ. Zachęcamy do zapoznania się.

Strona e-cnc-art również w tym roku ma przyjemność być partnerem medialnym STOM 2020 co oznacza, że będziemy na łamach tej strony oraz naszych mediach społecznościowych informować na bieżąco o najciekawszych ekspozycjach i nowościach. Ponieważ jednak najlepiej zobaczyć to na żywo i uczestniczyć we wszystkim, zachęcamy do odwiedzenia Targów Kielce w dn. 22 – 24 września.