STOM 2019 – Przemysłowa wiosna w Targach Kielce

Zorganizowanie targów narzędziowych w tym terminie, było według mnie świetnym posunięciem ze strony Targów Kielce. Marzec to moment, kiedy firmy zaczynają realizować zaplanowane na ten rok inwestycje, poszukiwać nowych rozwiązań i technologii i właśnie tu, na kieleckich targach można to wszystko znaleźć. STOM to pierwsze targi w tej branży, jakie są po Nowym Roku i z roku na rok widać ich niesamowicie dynamiczny rozwój.

Od pierwszej edycji obserwuję to wydarzenie i każde następne jest coraz większe, a targi cały czas zmieniają się, aby odpowiadać na potrzeby wystawców i zwiedzających. Tych pierwszych przyciąga nie tylko renoma Targów Kielce, ale i dobra lokalizacja oraz statystyki. Ci drudzy wiedzą, że będą mieć bogaty wybór rozwiązań dla swoich problemów, szczególnie, że co roku można liczyć na największe firmy, które prezentują swoja stała ofertę, możliwości oraz nowe rozwiązania na coraz wymyślniejszych prezentacjach. Nieważne czy obróbka blach od ciecia poprzez gięcie i spawanie, czy kolejne rozwiązania szybkiego prototypowania lub maszyny obsługiwane przez roboty. STOM to kopalnia rozwiązań i pomysłów w bogatej ofercie producentów, premiery maszyn i nowe kontakty biznesowe.

Tegoroczny STOM jest podzielony na kategorie:

STOM-TOOL – narzędzia, maszyny i technologie do obróbki metalu

STOM BLECH & CUTTING – technologie do składowania, cięcia, gięcia oraz obróbki blach, rur i profili

STOM LASER – technologie laserowe

STOM ROBOTICS – roboty przemysłowe – nowość na targach STOM, jako odpowiedź na najnowsze trendy w przemyśle i zapotrzebowania klientów

SPAWALNICTWO – maszyny, urządzenia, osprzęt spawalniczy, roboty i linie technologiczne

WIRTOPROCESY – wszystko związane z projektowaniem i tworzeniem prototypów, jak skanowanie 3D czy projektowanie komputerowe

EXPO-SURFACE – technologie antykorozyjne i ochrony powierzchni

TeiA – elektronika i automatyka, pierwsza edycja tej części STOMu

CONTROL-STOM – techniki pomiarowe

DNI DRUKU 3D

Kielce Fluid Power – Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań ( wcześniej pamiętam, że były pod nazwą PNEUMATICON)

Kielce w dn. 26 marca – 28 marca – udział obowiązkowy, przewaga nad konkurencją gwarantowana.